Un fular și ceva dulce!

Asta ne dorim să primească de Sf Nicolae, cei 70 de copii nevăzători și cu sindrom Down, care se află în grija părintelui paroh Emil Cărămizaru, de la Biserica Sf. Gheorghe Nou. Putem dărui împreună cu Asociația Decent puțină grijă pentru cei care, în ciuda neputințelor, tot copii sunt și așteaptă cu nerăbdare să caute dulcele preferat în punga ce pare că le are pe toate! În ajun de sărbătoare, pe 5 decembrie, putem merge împreună pentru a dărui acest cadou copiilor, pentru că gesturile făcute cu inima iși găsesc tot timpul răspuns în zâmbetul celor cărora li se întinde o mână sau un cadou!

Momentan, s-au strâns diferite dulciuri pentru cei mici, dar este nevoie în continuare de fonduri pentru fulare sau alte articole de imbracaminte. Așa că… renunță la un fular de Decembrie pentru a îmbrăca un chip cu zâmbet! Dă la schimb ciocolata ta preferată pe dulceața unei bucurii!

ASOCIAȚIA DECENT

Banca Transilvania